Nočný Beh – Milešovka – Report

Milesovka_2015Musím sa priznať. Bikepunx nebikepunx, bicykle trochu zabudnuté stoja doma, síce zablatené od jazdenia, ktoré ale prebehlo naposledy asi pred 3 týždňami. Nejako to teraz zanedbávame. Napriek tomu, niektoré aktivity kvitnú naďalej. Napríklad beh. A keď beh, tak prečo nie poriadny a trošíčku aj extrémny. Niekto sa teraz bude smiať – Milešovka a extrémny beh, nie je to síce žiadny extrém, ale keď to porovnám s Trójou, alebo Stromovkou v Prahe, tak to i tak stojí za to.

Najdôležitejšie bolo vybrať správny dátum, kedy by sa zišla väčšia krju a bola by to zároveň väčšia zábava. Dátum bol síce zvolený excelentne, ale nakoniec sme sa stretli len dvaja. Nevadí, i tak dobre. Ešte predtým sme venovali potrebný čas dôslednej príprave a to ako fyzickej, tak aj psychickej. Samozrejme nechýbalo vybavenie na prežitie v nočnom lese. Všimnite si hlavne použitie technológií, ktoré nemôžu sklamať – papierová mapa a old school telefón:

Milesovka_priprava_2015

Po potrebnom presune v aute do Velemína a nasúkaní sa do bežeckého outfitu, sme vyrazili po modrej značke smerom na vrchol Milešovky. Asi po 200m skončilo osvetlenie dediny a museli sme si vystačiť len so svetlom, ktoré sme mali zo sebou, čitaj s čelovkami. Zaujímavý zážitok nám pripravili svietiace oči stáda kráv hneď pri ceste, vôbec sa nehýbali a vyzerali dosť podivne, neviem či neboli primrznuté, ale to sme bližšie neskúmali. Asi od 400 m.n.m. sa lesná cesta pokryla zmrznutým snehom, ktorý poskytoval ideálnu podporu pre cestné bežecké tenisky, čítaj šmýkalo sa ako sviňa. Našťastie si to človek v tej tme a pri behu do kopca skoro ani nevšimne. Toto bol náš pohľad asi celých 40 min pri behu hore:

Milesovka_Night Run_2015

Nakoniec sme všetky nástrahy cestou hore prekonali a mohli sme vytvoriť túto úchvatnú pamätnú vrcholovú fotku:

Milesovka_Vrcholove foto_2015

Ináč na vrchole nič moc – mráz, hmla, zavretá chata a obrie satelity, paraboly, či ako sa to v dnešných dňoch nazýva (generátory rakoviny). Dúfam, že to tam nie je tajné a niekto si kvôli zverejneniu tejto fotky po mňa nepríde.

Milešovka_Rakovina_2015Cesta dole bola oveľa viac zaujímavá ako cesta hore. Zvolili sme červenú značku do Milešova a potom prebeh po ceste nazad do Velemína. Od vrchola Milešovky sa chodník pokryl ľadom a tak beh sa miestami menil na snahu nezletieť do temnoty mimo chodník, čo sa nám nakoniec podarilo (nezletieť).

Milesovka_zaver_2015

Tu je ešte mapa a prevýšenie celého behu. Celková vzdialenosť bola 11,6km a prebehli sme to asi za hodinu tridsať. Nie je to žiadny super výkon, ale poviem vám pravdu, i tak potešil…

Mapa_Milesovka_2015 Profil_Milesovka_2015

Reklamy
Označeno tagem , ,

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: