CX Masters Luže Košumberk – Report

Foto: Eliška Jílková

Foto: Eliška Jílková

Cyklokros? Hmm, divné… Masters pohár? (čítaj – kategórie nad 30 rokov) Hmm, ešte divnejšie… Veď kto by sa chcel po tridsiatke bahniť cez víkend s pár ďalšími ľuďmi na podmáčanej lúke? A predsa…

Kristove roky na krku, vravím si, čo tak vyskúšať niečo nové? A keď tak, tak poriadne a na krv.

Pripravený som bol ideálne:

– najazdené kilometre – asi 300

– počet jázd v teréne na cyklokrosovom bicykli – 1

– zvedavosť a nadšenie – 100%

Po chvíľke blúdenia v dedinke Luže prichádzame na miesto štartu. Bizarnosť číslo 1 – všade odparkované profi dodávky s profi polepom sponzorov. Ehm, jazdiť cyklokros po tridsiatke a mať k tomu sponzorov? No budiž. Bizarnosť číslo 2 – trať. Asi 2km dlhý okruh s pasážami na lúke, v lese, asfalte a kockách. Okruh super, ale pár momentov ako železná tyčka uprostred trati asi 200m po štarte, lešenie s robotníkmi na trati a nakoniec 90 stupňová zátačka z mokrých kociek do mokrej trávy obmedzená betónovým múrikom a plotom… No snáď to všetko dobre dopadne. Bizarnosť číslo 3 – posúvanie času štartov jednotlivých kategórií, takže skoro nikto nevie, kedy štartuje a ako sa teda má rozjazdiť. Nevadí, však trochu punk, nie? Bizarnosť číslo 4 – valce a trenažér skoro pred každou dodávkou a jazdci na nich jazdiaci. Ok, dáva zmysel, ale na takýchto závodoch? No veď dobre, profi v každom veku.

Štart – z mojej strany nič moc, valím čo to dá. Prvé kolo – valím čo to dá. Druhé kolo – valím čo to dá. Tretie kolo – valím ešte viac. Štvrté kolo – hmm, bude to asi celé o rýchlosti, technike a sile. Piate kolo – hmm, dobehol ma prvý jazdec, čo už, aspoň sa zveziem na chvíľku v háku. Šieste kolo – cieľ.

Napriek tomu, že celý článok trochu nadávam na nezmyselné veci, tak ma to nakoniec moc bavilo. Výsledok nič moc, ale čo na tom záleží. Dúfam, že ešte nejaké kolo Masters poháru dám.

Fotogaléria sa dá nájsť tu a video tu.

 

 

Reklamy
Označeno tagem , , , , , ,

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: