The Classics Experience Slovenia – Report

TheClassicsExperience_Slovenia

The Classics Experience #6 – Pot Izgubljenih, Foto: Marko Šajn

Hneď ako sme sa dozvedeli o projekte The Classics Experience, bolo jasné, že by sme mali vyraziť do Slovinska a zúčastniť sa aspoň jedného dielu. // For english report click here.

Otázkou teda zostávalo, ktorý diel vybrať. Samozrejme sme zvolili najdlhší a najťažší, presne v strede leta (resp. prázdnin) 2.8.2014.

Komu sa nechce o celom projekte čítať, tak len v skratke. Jedná sa o akúsi simuláciu starých cestných závodov, ktoré sa na jar odohrávajú v európe, takzvaných „klasík“. V slovinskom projekte sa nejedná priamo o závody, ale len o spoločné jazdy, ktoré sa vždy konajú v dátumoch jednotlivých klasík, jazdkyne a jazdci sú rozdelený do skupín – „teamov“ a musia si teda po vzore profi jazdcov na trati pomáhať (čakať sa pri defektoch, pomáhať si v kopcoch a tak podobne). Výnimkou bola jazda číslo 6, ktorej sme sa zúčastnili, tento diel nesimuloval žiadnu klasiku a ani delenie do teamov neprebehlo. Všetci sa čakali na zásadných križovatkách a kopcoch.

Popisovať príchod do slovinskej Ljubljane a naše dovolenkové radovánky nebudem, musím ale povedať, že viackrát prebehlo teda luxusné veganské jedlo a veganská zmrzlina.

Ljubljana_Bobencek_vegan

V deň jazdy sme sa ráno presunuli do Pivky, kde už pár ľudí čakalo a dávalo si rannú kávu. Po registrácii (každý účastník dostal štýlovú nášivku a súpravu na opravu defektov) sme sa zoradili a vyrazili. Nazbieralo sa nás 15, čo je podľa mňa fakt pekný počet. Mne sa 15 ľudí na bicykel ešte nikdy vytiahnuť nepodarilo… Takáto skupina má na ceste fakt rešpekt, tak sme sa nemuseli báť ani áut. Nebolo však ani treba, celá trasa viedla po bočných cestách s minimálnou premávkou, alebo v lese po štrkových cestách, čo bolo fakt úžasné. Okruh mal nakoniec sľubovaných viac ako 80km a prevýšenie bolo skutočne cez 1200m. Stálo to za to, hlavne 25km dlhé stúpanie okolo vrchu Snežnik bolo skvelé. Totálny rešpekt, väčšina ľudí šla na fixkách, alebo singlespeedoch a keď sa okolo nás prehnal chlapík na ukrajine zo začiatku minulého storočia, tak som sa sám seba spytoval, či by som teda nemal asi robiť nejaký iný šport ako napr. curling (my sme to totižto dávali na cyklokroskách a neboli sme veru najrýchlejší, čo sa ale podľa počtu tohtoročných najazdených kilometrov dalo aj čakať). Nakoniec sme to celé zvládli s odretými ušami a kŕčami pri šprinte do posledného kopca.

theclassicsexpe_slovenia_elevation

Po dojazde prebehla skvelá grilovačka s veganskými pochutinami. Moc sa mi páčilo, že sa všetci nerozpŕchli hneď domov naháňať povinnosti, alebo čumieť na sociálne siete, ale zostali spolu ešte pár hodín a zdielali tak nie len jazdu, ale aj kus ďalšieho života, čo mi príde fajn…

Pre viac foto klikaj tu.

PS: budúci rok snáď znovu a v lepšej forme.

Reklamy
Označeno tagem , , , ,

One thought on “The Classics Experience Slovenia – Report

  1. bikepunx2011 napsal:

    Super zaujímavé ale aj smutné bolo vidieť polámaný les v okolí Pivky. Väčšina stromov bola zlomená v dvoch tretinách po katastrofe, ktorú sposobil mrznúci dážď minulú zimu:
    http://www.dailymail.co.uk/news/article-2553989/Slovenia-buried-FOUR-INCHES-black-ice-freak-blizzard-leaves-100-000-without-power-does-66million-damage.html

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Reklamy
%d bloggers like this: